In 2026 gaan we, Regio Oost, een negen daagse reis maken door nationale parken Lakes, Dales en Moors in Noord Engeland. De reis start op zaterdag 30 mei en eindigt zondag 7 juni 2026. Het begint en eindigt met een boottocht tussen IJmuiden en Newcastle inclusief de overnachting op de boot en vervolgens in twee hotels 3 overnachtingen.
Een vergelijkbare reis is in 2024 gemaakt door Regio IJssel Vecht. Frank Hurink heeft hierover dit jaar een thema-avond gehouden en in MG Nieuws van juli 2025 staat hierover een verslag. Wij hebben van IJssel Vecht veel info ontvangen en gaan dit gebruiken voor onze reis. Wij zijn IJssel Vecht hier zeer dankbaar voor.
In tegenstelling tot onze jaarlijkse weekend rit is er nu geen vast programma. Voor iedere dag in Engeland zijn er routes beschikbaar maar het is aan de deelnemers (individueel) zelf te bepalen wat ze gaan doen. Vooraf wordt er veel informatie over de streek beschikbaar gesteld in het routeboek en daarnaast kan een ieder zich thuis voorbereiden door middel van bijvoorbeeld internet.
De kosten voor het hotel, de overnachting, ontbijt en diner zijn ongeveer 1600 euro. De bootkosten waren in 2024 ongeveer 1000 euro voor de 2 personen overnachting, diner en ontbijt en de auto. Hierbij komen nog de kosten voor eigen rekening, zoals lunches, drank, musea bezoeken, verzekering, kosten UK ETA-visum ed.
Het hotel wordt geregeld door de organisatie; de boot moet door de deelnemers zelf geregeld worden. In de praktijk blijkt dit het goedkoopst te zijn. Hiervoor kan hulp geboden worden.
Ter voorbereiding zullen we in het voorjaar van 2026 een bijeenkomst organiseren ter kennismaking van de deelnemers en om ons verder op de reis voor te bereiden.

Je kunt je inschrijven door een email te sturen naar regiooost@mgcarclub.nl . Vervolgens ontvang je een inschrijfformulier en informatie om een aanbetaling van 200 euro te doen. De betaling vindt in meerdere delen plaats, mede afhankelijk wanneer een betaling door het hotel wordt vereist. Inschrijven kan tot uiterlijk 28 september 2025. Er kunnen maximaal 15 auto’s deelnemen, inschrijving gaat op basis van de aanmelding per email.
Let op: voor de reis naar Engeland is een geldig paspoort noodzakelijk.
Voor de organisatie van de reis is nog hulp nodig. Hiervoor kun je je opgeven in de email.
Voor aanvullende informatie kun je contact opnemen met mij.
Met Groet,
namens MGCCH Regio Oost,
Wim Laverman (0653119514)
regiooost@mgcarclub.nl