Lid worden Forum Links Contact Inloggen op Mijn MG

Thema avond MG F/TF

Op Vrijdag 5 November tijdens onze thema-avond hebben Peter van Poppel en Wilco van Bakel ons uitgebreid verteld over hoe het herstellen en verbeteren van de MG F/TF mogelijk is.

Tijdens presentatie kwamen de volgende thema’s aan de orde zoals:

  • Hoe het allemaal begon bij ontstaan MG F/TF;
  • Waar op te letten bij aanschaf van een MG F/TF;
  • Veel voorkomend achterstallig onderhoud en onderhoudstips;
  • Welke Technische upgrades mogelijk;
  • Welke Cosmetische upgrades mogelijk.

Mocht u na het bijwonen van de lezing of lezen van de twee onderstaande verslagen vragen hebben dan kan u bieden heren bereiken op mobiel : 06-13219896 of via email : info@octagontrade.nl 


van HOBBY tot WERK !!

De avond was goed gevuld met belangstellenden. Er waren ongeveer 50 mensen op de avond af gekomen, waarvoor vooraf ingeschreven moest worden i.v.m. de coronamaatregelen.

Voor binnenkomst werden we dan ook met de QR-code checker geconfronteerd.

Wilco van Bakel en Peter van Poppel verzorgden een avond specifiek over de MGF en de MGTF. Wilco was de spreker en Peter was er voor de meer technische uitleg. Ze hebben zelf een aantal TF`s, die ze meisjesnamen hebben gegeven.

wilco en peter

Na een hartelijk welkomst woord van Roel, onze regiocoördinator werd het woord gegeven aan Wilco. Hij vertelde hoe hun gezamenlijke hobby langzaam maar zeker uitgegroeid van hobby naar (parttime) werk. In een goed geoutilleerde garage onderhouden, restaureren en verbeteren ze voornamelijk MGTF`s, maar ook de F-jes doen ze, een en ander via een powerpoint presentatie uitgebeeld.

Er was een tafel waarop ze diverse onderdelen en modificatie uitgestald hadden. Daarnaast waren er diverse leden in de zaal aanwezig die al heel goede ervaringen hebben of gehad hebben met Wilco en Peter. En er is wel wat aan te verbeteren aan deze mooie MG`s.

thema avond f:tf9

Voor een MGF wordt een prijs gevraagd tussen de €3500,00 en €5000,00. Voor een TF wordt gemiddeld een prijs gevraagd tussen de € 4500,00 en €8000,00. Maar zoals Wilco zei in zijn betoog, je kunt beter iets meer betalen en weten dat de auto al eens goed onderhanden genomen is, dan dat je de bodemprijs hebt en naderhand met hoge kosten opgescheept zit.

Met assistentie van Peter ging Wilco op diverse punten dieper in, zoals bv  KOELING, ONDERSTEL (draagarmen), REMMEN, KOPPAKKING (inherent aan de koeling) UITLAATSYSTEMEN, maar ook aan zelf bedachte modificaties, ook aan het motormanagement sleutelen ze. Wat vaak een beter lopende motor tot gevolg heeft of soms wat meer vermogen.

Verder ging Wilco in samenspraak met Peter in op de diverse motoren die in de F’s en TF’ s gebruikt zijn, maar ook over de diverse speciale modellen.

Een leerzame avond.

Vriendelijke groet,

Wim Arends


Hoe twee leken, specialisten werden  in het upgraden van de MGF/TF

Het beloofde weer een gezellige maar vooral interessante avond te worden, voor de naar schatting ca. 50 leden van Regio West, die gevolg geven aan de oproep tot het bijwonen van de Thema-avond, die geheel verzorgd werd door de heren Wilco van Bakel en Peter van Poppel . “Vertrekkend” regio-coördinator Roel Stassen opende de avond met een welkom speciaal aan het adres van 3 nieuwkomers, waar onder een jeugdig lid. De twee laatste modellen in de lange MG-range te weten de F en de TF, hebben zich van een stevige plaats in de belangstelling van de MG Car Club weten te verwerven.Dat heeft geleid dat er een drietal prominenten bedrijven in NL zich hebben gespecialiseerd in het onderhoud, finetunen en upgraden van deze auto’s.

Als mister-speaker nam Wilco van Bakel de bediening van de microfoon en beamer op zich, terwijl Peter als alwetend Wikipedia en souffleur zich van zijn rol kweet. Als bedrijf wil je natuurlijk weten hoeveel aspirant-klanten je in je gehoor hebt. Daarom  werd er een kleine peiling gehouden hoeveel F/TF eigenaren tot de aanwezigen behoorden.

thema avond f:tf6 
Na een korte uitleg, hoe het zo allemaal begon in het landelijk Zijtaart (bij Veghel (NBr). De heren  hadden een prachtige maar versleten Jaguar XJ serie en een Lotus Elise weer in nieuwstaat gebracht en dat smaakte naar meer. Nadat, na een fatale crash was gebleken hoe geweldig de  constructiesterkte van een  MGTF bleek te zijn, was hun toekomst verzekerd.

Wilco  hield ons vervolgens een lange vragenlijst voor, die dienst zou moeten doen, bij de aanschaf van een uiteraard gebruikte F/TF, maar evenzo een lijst met aandachtspunten bij de bezichtiging van de aangeboden auto. Ik heb maar een paar van zijn aanbevelingen genoteerd; let goed op roestvorming bv. onder de mat voor de rechterstoel. Dit kan duiden op een verstopte luchtinlaat bij de voorruit, met lekkage tot gevolg. Is de remolie en de koppelingsolie regelmatig ververst ( lees 1 x per 2 jr.)!  Hoe is werking van de airco, indien aanwezig. (vaak bij Duitse exemplaren) Werkt het raammechanisme nog. Alhoewel de MG een goede roestbescherming heeft meegekregen, mist deze bij de draagarmen.

Een veel voorkomend euvel is de spontane lekkage van de koppakking als gevolg van  het plotseling openen van de thermostaat, waardoor de motor “schrikt” van een koude golf koelvloeistof  in een beperkte inhoud van ca. 2 liter. Tegen dit euvel bestaan een drietal afdoende oplossingen: Montage van een Landrover/Freelander koppakking, een bypass constructie rond de thermostaat en verplaatsing van een thermostaat die zich tevens veel geleidelijker opent en zich bevindt in het buizenstelsel onder de motor. Zie aanvulling Peter van Poppel onder dit verslag!

Een volgend aandachtspunt van m.n. de TF zijn de banden. Deze dienen  voor en achter van het zelfde merk en type te zijn, waarbij de breedte achter groter is dan voor. De juiste toepassing hiervan is een kwestie van hou ik de auto in een serieuze bocht nog op de weg. Safety first derhalve.  Na de pauze vervolgde Wilco zijn interessante relaas, met de mogelijkheden die zij bieden op grond van technische en cosmetische verbeterpunten of in goed Engels ”Upgrades”. Door grotere remschijven en dito remklauwen wordt de remcapaciteit verbeterd. Wilco voegde er direct aan toe, een auto is gemaakt om te rijden niet om te remmen.

Door met een beugel de hoofdremcilinder in het “vooronder” vast te zetten, wordt bij het remmen de  2 cm overbrengingsverplaatsing bekort en dus de remreactie. Ten aanzien van  de software zijn ook verbeterpunten aan te brengen. De standaard schokdempers kunnen door bv van het merk Bilstein vervangen worden, hierdoor behoort de hinderlijke “tik” in de rug tot het verleden. Bij de F geven de veerbollen vaak problemen, zeker bij het niet regelmatig oppompen. De auto verkeert dan al snel in een soort ongewenste sporthouding.

Als het gaat op cosmetische aanpassingen zijn er evenveel mogelijkheden als wensen. Denk bv aan andere wielen, vervanging van de consoles, de exclusief ontwikkelende deurgrepen, inbouw van airco en cruise control, (in nauwe samenwerking met de fa John Gold). Zelf rij ik sedert 2006 met een TF en 15 jaar lang verbaast het mij dat bij gebruik van de ruitensproeier niet synchroon de ruitenwissers in werking komen. Ook dat is een van de upgrades, evenals het elektrisch maken van de opening van de achterklep. Inderdaad gebeurde het op 150km van huis dat de sleutels per ongeluk in de afgesloten kofferbak zaten. Een pijnlijke ervaring, welke alleen kon worden opgelost door thuis de reservesleutel op te halen of het achterlicht te (laten) demonteren!

thema avond f:tf2Beste lezer U zult begrijpen dat dit verslagje verre van volledig is, zeker als U weet met een atechnische scribent te maken te hebben. Maar er is troost. Beide heren zullen ongetwijfeld hun rondgang langs de diverse regio’s  van onze mooie vereniging  vervolgen. Wilco en Peter mochten tot besluit uit handen van Roel nog een stoffelijk blijk van waardering mee naar huis nemen.

Heren heel hartelijk dank voor jullie interessant en boeiend, maar vooral nuttig betoog. Alle aanwezigen konden op de tafel alle  relevante onderdelen die de revue waren gepasseerd nog aan een onderzoek onderwerpen.

We kijken terug op een geslaagde avond.

Hartelijke groet,

Evert & Henny Reedijk

Aanvulling Peter van Poppel:

Er wordt gesproken over de montage van de Landrover MLS Pakking, die pakking is technisch beter maar……………… de conditie van de motor en haar toleranties ( hoogte cilinder bussen, ingebrande vuurringen in de cilinderkop ) dicteren welke pakking de beste is. Helaas is geen enkele MG-Rover motor met de correcte toleranties geproduceerd, daar zijn de Chinese ( SAIC ) eigenaren pas in geslaagd en zij hebben nooit problemen ondervonden met koppakkingen . De verplaatsing van de thermostaat is de PRT configuratie  welke MG Rover laat 2003 begon toe te passen.

Fotoalbums

Copyright 2026 MG Car Club Holland | Privacyverklaring | Realisatie BenedenBoven | Photos courtesy of Petrolicious.com