Lid worden Forum Links Contact Inloggen op Mijn MG

Sleuteldag 12 oktober 2024

Altijd gezellig en leerzaam. Deze keer met spectaculaire open hart chirurgie en een verrassend slot. 

De najaars sleuteldag begint meestal erg fris. Met de kap open rijden we naar Peize; een mooie oefening voor de koude vingertocht een week later.

Er is een grote opkomst met veel vette en olie-achtige werkzaamheden. Jan morst wat olie, maar ruimt dat direct op. De vetspuiten van Pieter en Geertjan gaan kapot. Piet neemt ze mee naar huis om te repareren. Er worden ondertussen ook nog snel wat onderdelen in Leek opgehaald. 

Het meest spectaculair verloopt de reparatie van Gerrit zijn intermitterende startprobleem. Het probleem zit in het “hart” van de ontsteking. Wim pakt de soldeerbout en gaat in het inwendige van de ontsteking een draadje vast zetten. Het rookt behoorlijk.

Na de koffie toont Hans wat je allemaal met een inspectie camera kunt doen. Heel erg interressant. Hij moet vaak het advies geven de binnenkant van dorpel en portier te gaan behandelen met een tectyl- of wax-product; bijzonder nuttig.

De pijnlijke verrassing blijft bewaard voor het laatst. Pieter ervaart een gewijzigde wegligging. Zijn MGB vertoont sinds enige tijd overstuur. Hij vermoedt speling in de voorwiel lagers of kingpins. Er is wel wat speling, maar dat lijkt binnen de norm. De vertanding van de hubs geeft ook een beetje ruimte. Voor de vergelijking voelt hij aan het achterwiel en daar blijken tot zijn schrik alle spaken los te zitten. Het wiel zwabbert wel centimeters heen en weer. Dat verklaart alles over de gewijzigde wegligging. Gelukkig op tijd ontdekt, zonder vervelende gebeurtenissen onderweg.

 

Opnieuw danken wij Garage De Westerd in Peize voor de geboden gastvrijheid.

 

Pieter Buijs

Fotoalbums

Copyright 2026 MG Car Club Holland | Privacyverklaring | Realisatie BenedenBoven | Photos courtesy of Petrolicious.com