Zondag 23 juli 2023 was het dan zover

Regio Noord had een combirit uitgezet voor regio IJssel-Vecht onder de naam “Lekker Toer’n “ vanuit parkstad Veendam. Nu kennen wij Veendam en omgeving niet zo goed, dus waren wij ( Hans en Loura Deinum ) vol verwachting naar Veendam afgereisd.
Nu heb ik net een nieuwe heup, dus was dit een argument om niet helemaal naar het noorden af te reizen en daar kwam nog bij, dat er voor vandaag een behoorlijke hoeveelheid neerslag voorspeld was. Toch besloten wij om te gaan en daar hebben wij geen moment spijt van gehad.
Rond koffietijd arriveerden wij op het museumplein in Veendam waar al enkele MG’s stonden te pronken. Snel onder de paraplu naar binnen van grand cafe de Brouwerij waar wij werden verwelkomd door rit uitzetters Jan Doddema en Wim Vast. Altijd gezellig met die noorderlingen en langzaam liep de zaal vol met deelnemers van regio Noord…. Bleek dat wij de enige deelnemers waren van regio IJssel-Vecht. Heel erg jammer, want jullie hebben wat gemist.
Rond 11.15 uur vertrokken wij vanaf het museumplein in Veendam . Het was inmiddels droog en buienradar voorspelde zelfs een zonnetje vanmiddag. Als snel hadden wij het lekker Tour’n gevoel te pakken en genoten wij van de zeer afwisselende rit door het Groningse landschap. Na een uurtje was er een tussenstop bij een klein museum en hier kregen wij de entree , een kopje koffie met een heerlijk koekje aangeboden door regio Noord. Wat een leuk idee om dit te bezoeken, want al snel zat iedereen rond de koffietafel te kletsen en in het museum hadden wij wat vragen te beantwoorden om een regioprijsje te winnen.
Hierna vertrokken wij richting de Duitse grens en verwonderden ons over het gevarieerde landschap met mais en bloemenvelden, kanalen en zelfs dichte bossen. Je zou je zo in een eender land wanen.
Na enige tijd hadden wij weer een tussenstop bij “restaurant De Ruiten A”. Ook hier was op ons gerekend en hadden wij een eigen zaal ter beschikking en kregen wij een kom mosterdsoep met een broodje kroket, broodje kaas en een broodje ham voor een speciaal regio noord prijsje. Gezellig, lekker en goed eten ! Met volle buik vertrokken wij voor het laatste deel van de rit en wederom veel afwisseling en een heel mooi Groninger landschap. Verderop was er weer een stop en moesten wij een soort van kegelen om extra punten te scoren.
Niet alleen leuk, maar ook gezellig ! Op naar het eindpunt en zelfs het laatste stuk was weer heel afwisselend uitgezet door de rit uitzetters. Het eindpunt was in oude Pekela bij restaurant Pekelahof. Na wat gezellige napraat en de prijsuitreiking hebben wij iedereen bedankt voor de prachtige route en hopen dat als wij een combirit organiseren ze wel met zoveel mogelijk komen. Wij hebben in ieder geval genoten en met een heerlijk avondzonnetje reden we dik tevreden weer huiswaarts. Voor vandaag is dus ons motto; “Er gaat niets boven Groningen” !
Hans en Loura Deinum