De MG Berlinettes van Jac Coune; een vroege vogel
Je ziet ze nu niet meer in het dagelijkse verkeer deze rank gebouwde MGB coupé’s met Italiaanse trekken.
De ontwerper en ombouwer Jac Coune bouwde vanaf begin 1963 MGB roadsters om naar een gesloten Coupémodel. Hiervoor was in die tijd veel belangstelling. In totaal zijn er 56 stuks van gebouwd.
Jac Coune bood zijn ontwerp ook aan bij de BMC directie om een fabrieksproductie aan te vangen. Het liep allemaal anders.
De Nederlandse MG Importeur J. Molenaar bestelde 10 Berlinettes voor de verkoop in NL.
Deze auto’s zijn verspreid over Europa terecht gekomen. Ongeveer 16 B-Berlinettes zijn er nu nog bekend. Naar de overgebleven ‘anderen’ wordt nog steeds gezocht om hun geschiedenis vast te leggen.
Jos Neuteboom, beheerder van het MGB register geeft een overzicht van de beginjaren en van de aanpassingen die een MGB roadster onderging tot B Berlinette. En natuurlijk komen de lotgevallen van deze Berlinettes in beeld.
Op deze website vind je een overzichtelijke agenda met alle evenementen van de MG Car Club Holland. Wil jij deze evenementen automatisch in de Outlook, Apple of Google agenda krijgen? Abonneer je dan direct.
Bekijk uitleg