Lid worden Forum Links Contact Inloggen op Mijn MG

Preuverie-rit 06-04-2026

2e Paasdag Preuverie rit, 6 april 2026.

Een mooie rit in onze mooie regio, met als tussenstop een preuverie rit bij camping 't Uitzicht aan de Baakseweg in Vorden. Dat leek ons wel wat. Bij een preuverie rit nemen de deelnemers iets lekkers mee voor het paasbuffet, wat bij de start kon worden ingeleverd en dat door Petrie te Winkel en Gerry Hunink, zou worden uitgestald op een mooi gedekte tafel bij de camping. Ineke had wat lekkere hapjes klaar gemaakt alles keurig ingepakt, met naam stickers zodat we onze bakjes weer goed terug zouden vinden. De dag begon al met een prachtig zonnetje, alhoewel het wel wat frisjes was, maar ja het was nog vroeg. Toen wij bij onze MG B kwamen zagen we dat er een platte band was. Rob had gelijk al een vermoede waar het aan zou kunnen liggen, (het ventieldopje), band opgepompt, ander dopje erop en we konden gaan.
Op naar de startlocatie De Vroolijke Frans.

Inloop was vanaf 11.00 uur, start van de rit was om 12.00 uur. De Vroolijke Frans is een sfeervol horecabedrijf gelegen in het mooie Brummen, precies tussen de uitgestrekte Veluwe en de schilderachtige IJsselvallei. Daar aangekomen werden wij hartelijk begroet door Petrie en Hendrik Jan te Winkel. In de achterbak van hun auto (een Other Made) werd alles keurig ingeladen om het zonder kleerscheuren naar de Preuverie locatie te brengen.

We zijn door een prachtig landschap gereden van de Veluwe en de Ijsselvalei, maar ook een groot deel door de prachtige Achterhoek met pittoreske plaatsjes en dorpen zoals, Dieren, Bronkhorst, Wichmond,  Vorden, Zutphen en weer terug naar de Vroolijke Frans bij Brummen. Tussen Wichmond en Vorden vlakbij Kasteel Hackfort ligt camping ’t Uitzicht. Op een prachtige locatie want Camping ‘t Uitzicht is onderdeel van een boerenerf. Op het boerenerf zijn, naast de Blonde d’Aquitaine-koeien, ook andere dieren te bewonderen. Op het erf lopen pauwen en Brahma-kippen. In de volière wonen onder andere Tamiops-eekhoorns. In de weides lopen alpaca’s en Parthenaise-koeien, die een Oostenrijkse bel dragen. De gedekte tafel met heerlijke gerechten stond al te shinen naar ons, maar we mochten nog niet aanvallen want er was er nog een officiële huldeging n.l. Kees en Alie Viergever waren 25 jaar lid dit jaar en kregen daarvoor een mooi 25 jaar speldje.  Nog gefeliciteerd beiden.

Ook mede door het heerlijke weer was het een fijne rit, mooie gereden over heerlijke smalle weggetjes en kwamen we op plekken waar wij zelfs nog nooit waren geweest. Dank uitzetters voor de mooie gezellige rit en dit is zeker voor herhaling vatbaar.

RobIneke Fortanier

* collages hieronder zijn gemaakt van foto's ingediend door Michael Schwab (regio Midden)

Fotoalbums

Copyright 2026 MG Car Club Holland | Privacyverklaring | Realisatie BenedenBoven | Photos courtesy of Petrolicious.com