Op de laatste dag van de maand mei werd er in Zundert gestart voor de Oost West Zundert rit, uitgezet door onze regioleden Johan en Jolanda Everaerts.
Sinds een aantal jaren doen we dat afwisselend met de regio Oost-Brabant en dit jaar waren wij aan de beurt. Helaas kwamen er uit de regio Oost-Brabant, ondanks dat we dicht aan hun regiogrens de rit verreden, slechts 3 leden met hun MG opdagen. Uit de regio ZWB waren er 11 leden en ook nog onze adoptieleden, Gerrit en Catharina uit de regio West.
Zoals we al jarenlang gewend zijn maken Gerrit en Catharina altijd een verslag van de ritten waaraan ze deelnemen. Zo ook nu weer.
Onderstaand zijn hun belevenissen te lezen.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
De regiorit OBZWB 2026
U leest het goed geen belasting afkorting maar een gezamenlijk rit.
De rit begint in Boerse Mossen of in de Moerse Bossen. Het valt niet mee na de Lochemse midweek. De auto niet gereinigd na de tussentijds hoge temperaturen van 30 gr C en meer. Gelukkig zakt het kwik tot een aangename boven de twintig graden en het dak ging er dus af.
Met een Brabantse geschenk versnapering: koffie met worstenbroodjes is de voorbereiding compleet. Tijdens het genieten stromen allerhande klassieke autoclubs de langs het café. Zelfs één pittige petroleum trekkers van voor de oorlog rijden gezapig langs de Moerse bossen.
Na de start zakken we al gelijk zuidelijk langs vele boomkwekerijen, van heel kleine Kerssemus boompies tot prachtig gesnoeide tuin -en parkreuzen, in allerhande vormen. Direct daarna rijden we België binnen met 1100 rpm over smalle weggetjes tussen de boerenopstallen. De Nederlandse fietsers zie je bijna niet meer hier en wij genieten verder.
Het Papbospad rijden we twee keer omdat de Garmin het anders aangaf dan het routeboek. Toch maar weer eens naar de navigatrice luisteren dus. Het parkeren achter de kerk (volgens het routeboek) willen wij nog maar even mee wachten, veel te lekker weer. Tijdens de rit valt op dat er in België geen mestproblemen zijn, oud-Rhoonse koeien odeur vliegt door het vooronder, neus in de wind en ruiken maar.
Daarna komen we richting Kalmthout en Brasschaat, over kilometers klinkers, stuiteren we langs luxueuze huizen. Getrild vragen we ons af, waar zijn de Belgen. Geen mens op straat, allemaal hekken en poorten doet me aan iets in Rotterdam Blijdorp denken, zelfs in heel België zijn alle ramen en deuren dicht met luiken, overal kale grote buitenmuren. We krijgen gewoon medelijden, als vrijere, meer open en directere Nederlanders.
Gelukkig is het laatste derde gedeelte weer slingerend langs oude boeren opstallen en past de pruttelende MG, er beter in het pulletje. De laatste kilometers worden nog even geblokkeerd door een dorpsfeest (hier zitten al de Belgen dus). Na twee keer gedraaid en onze Truus horendol gemaakt te hebben, komen wij op volgens ons een oud smokkel/fietspad brede weg, Nederland weer binnen.
Glijdend over het asfalt komen wij weer op de Moerse bossen aan. Wat een heerlijke dag alzo, met de familie: Everaerts JoJo.
Met Groet,
Gerrit en Catharina