MGB valt op willekeurige momenten stil

#1
Op willekeurige momenten valt de auto stil. Toerenteller stopt er mee. Soms start hij weer soms helemaal niet meer. Anwb een tijdelijke draad aangelegd van bobine naar zekeringkast en de auto loopt weer alleen de toerenteller werkt dan niet. Aangelegde draad weg gehaald en gaat het weer een paar ritten goed, dan weer het zelfde probleem. Wat kan dat zijn? Europese auto bouwjaar 1970. Rode draad op de bobine is de tijdelijke draad naar de zekeringskast.
Laatst gewijzigd door Hans van Markus (230117) op 24 jul 2024, 08:10, 2 keer totaal gewijzigd.
Bijlagen
IMG_3323.jpeg

Re: MGB valt op willekeurige momenten stil

#3
Tsja, dat kan alleen maar een slecht contact zijn ergens.

Als je de motor, met de extra rode draad aangesloten, gewoon via het contactslot kunt aan- en uitzetten
is er dus iets mis met de verbinding tussen het contactslot en de bobine.
En inderdaad, die oorspronkelijke verbinding loopt via
(een lusje aan de achterzijde van) de toerenteller en met die extra ANWB-draad erbij reageert de toerenteller dan niet meer.

Meestal is de oorzaak een connector die niet goed vast zit.
De blauwe connector welke aan de witte draad zit is ook niet meer de originele.
Veel succes ermee, want storingen die alleen maar af en toe optreden zijn het lastigst om te vinden!
Oude auto's zijn net konijnen.
Zo heb je er twee, zo heb je er een heleboel... -Bert Palte

Re: MGB valt op willekeurige momenten stil

#4
Hallo Hans,
Ontsteking MGB EU-1970.pdf
(30.71 KiB) 244 keer gedownload
Zoals je in bijgaand schema van een EU-MGB 1970 kunt zien, had je een hele slimme ANWB man.
Ik neem aan dat hij de rode draad heeft aangesloten op de 3e zekering aan de kant van de witte draden.
Dit moet je wel even checken.
Je kunt dan in het schema zien dat de bobine nu is aangesloten via een van de andere witte draden die op hetzelfde punt in het contactslot zijn aangesloten
Als je inderdaad gewoon met de auto kon rijden, motor aan/uit bedienen via contactslot, moet dit de situatie zijn geweest na de ANWB ingreep.

In dat geval heeft Bet Palte de juiste suggestie, alleen..... dat lusje zit bij een 1970 MG niet meer op die toerenteller , het is een nieuwer type.
Maar het probleem kan dus in dat traject zitten zoals Bert Palte aangeeft

Tenzij ......
Henny Beumer vraagt om info over je ontsteking, en dat doet hij denk ik niet voor niets
Als een vorige eigenaar een electronische ontsteking heeft ingebouwd , of een elektronische ontstekingsunit in de bestaande verdeler heeft ingebouwd kan het zijn dat de bedrading is veranderd.
De reden is dat het type toerenteller in jouw auto vaak ruzie heeft met een elektronische ontsteking en dan niet meer werkt.
Dan kunnen er een aantal draden zijn omgelegd
RVI Toerenteller  en 1-2-3.jpg
De oorspronkelijke verbinding tussen contactslot en bobine kan dan verbroken zijn, en loopt dan al via de zekering die de ANWB gebruikte.
Dan kan de oorzaak ook zitten in een extra draad die destijds getrokken is tussen het zekeringskastje en de bobine, op je foto te zien is die wit

Ik hoop dat dit je verder helpt
Bert

Re: MGB valt op willekeurige momenten stil

#5
Klopt Bert,

Je slaat de spijker op zijn kop. Ik heb wekelijks wel een MGB onderhanden. De vele eigenaars hebben dan ook allemaal hun eigenaardigheden achterlaten in de meer dan vijftig jaar oude auto’s. Daarbij wordt vaak afgeweken van de originele situatie en is de bedrading vaak een chaos. Dus zonder goed beeld van alle veranderingen is het lastig om zo maar een diagnose te stellen.

Groetjes, Henny

Re: MGB valt op willekeurige momenten stil

#6
Toch kan je ook simpel denken: voor modelyear 1970 was de toerenteller nog steeds een zgn RVI-model dat werkt doordat de pulsen in de voeding naar + bobine via de link over de toerenteller en de daarin zittende toroid trafo naar de interne electronica worden overgedragen (één germanium transistor circuit toentertijd)
Dat tacho en de auto tegelijkertijd uitvallen is alleen maar logisch als dat onderbroken wordt en dat een voedingsbypass dit en de tachowerking verhindert is ook logisch.

Kortom de eerste check moet zijn wat er op de tacho achter het glaasje aan de onderkant qua tekst te zien is: zit die RVI tach er nog steeds in of is er zoals hierboven door Bert gesuggereerd wordt omgebouwd naar een RVC toerenteller, waarbij de bobine rechtstreeks gevoed wordt? Staat er RVC te lezen heb ik niets gezegd :-D on

PS Normaliter is het op willekeurige momenten electrisch stilvallen eerder het gevolg van een slechte ontstekingscondensor of een defect rakend bobine
PS2 mijn eigen 1972 USA MGB heeft de RVI 1433 100 toerenteller, die het nog steeds zonder reparatie ooit blijft doen, óók op de electronische CSI-ontsteking

Re: MGB valt op willekeurige momenten stil

#8
230117 schreef:
27 jul 2024, 14:45
Heb gekeken er zit een rvi toerenteller in. Ga komende week mee aan de slag. Dank vast voor de hulp.
OK, dan is het simpelste om de twee bullit verbindingen op de RVI tach ervan af te halen en met elkaar te verbinden. Dat is makkelijk te doen en als dan de wagen ongestoord blijft rijden zit er een slechte verbinding intern in die RVI tach. Valt hij toch nog steeds uit dan zit het probleem in één van de twee draadverbindingen naar de tach: hetzij vanaf de geschakelde voeding er naar toe of er vanuit naar + bobine. Vaak zijn niet de draden defect maar maken de bullits onderweg slecht contact.

Theoretisch zou natuurlijk ook de verbinding via de ontstekingsschakelaar of die schakelaar zelf defect kunnen zijn, maar zoiets is zelden intermitterend het geval

PS Ik gebruik altijd een testlamp voor simpele spanningschecks: daarmee kan je simpel de + bobine spade checken op het moment dat de motor stil valt